Devlet Google’ı Yasaklar Mı? Yasaklar!

Malumunuz gündemin resmi teknoloji konusu F klavyenin kullanılması. Devlet, F klavyeyi yaygınlaştırmak için çeşitli uygulamalara gidecekmiş.

Kimileri doğru buluyor bunu, milli değerleri sahiplenme olarak görüyor ama ben aptallık olarak görüyorum. Global bir konuda yerelliğe gitmek anlamsızlıktır. İnterneti kavrayamayan insanlar, kendilerince doğru buldukların noktalarda sınırlamalar getiriyor,yönlendirmeler yapıyor. Tabi internete müdahale etmiyor, bilgisayarlara müdahale ediyor diyeceksiniz.Ama internetin olmadığı bilgisayar var mı? İllaki vardır ama çok azdır.Her ne kadar Türkçe konuşuyor olsak da internet dilimiz İngilizce’dir, en verimli Q klavyedir. Dolayısıyla F klavyenin yaygınlaşması,verimli kullanılması imkansızdır.

Bu durumdayken böyle saçma bir çalışmaya girmek, onlar için çok anlamlıdır; çünkü interneti bilmiyorlar. Ne interneti ne de günümüz gençliğini anlamış değiller.

Ondandır ki bugün youtube kapalı, ekşisözlük kapatıldı…

Peki daha sonra? Daha sonra yerli malını teşvik için yerli bilgisayar zorunluluğu getirmeleri olağandır.

Devlet eliyle yapılan yerli bir arama motorunun çalışması durumunda googlenin yasaklanması çok çok normaldır.

En iyisi mi biz kendimizi,işlerimizi buna göre ayarlıyalım.

Yada ! Yada apolitik düşüncelerimizi bırakıp, sosyal olarak tabir ettiğimiz sosyal internet aleminde ve ilgili resmi kurumlarda şimdiden karşı düşünceleri dile getirip baskın gelmeliyiz.

Özellikle internet şirketlerinin & profesyonellerinin bu konuda aktif ve baskıcı olması gerekiyor. Aksine yarın ağlayıp sızladıklarında vakit geçmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir