Genç Girişimcinin Dünyası

Son dönemlerin popüler iş tanımı girişimcilik.Önemsenen ise genç girişimciler. Oldukça sevindirici ve umut verici bir durumdayız. Peki bu genç girişimcilerin dünyası nasıldır? İşleri nasıl yürütüp başarılı oluyorlardan ziyade işleri yürütürken ki hallerini yazayım.

– Tüm çayları soğuk içer. Önündeki işlerle uğraşırken,yanındaki çayı içemez .Çayı fark edip yudumlarken,aklına bişey gelir,onunla ilgilenir ve çay asla bitmez. Bir süre sonra tüm ruh yorgunluğuna rağmen çalışandan hassasiyetle tekrar çay ister, o çayın boynu yine bükülür,yine dökülür…

– Öğle yemeğini en erken 3’te yer ve en fazla 15 dakika vakti vardır.Akşam yemeklerini öyle iştahlı yer ki, kırk yıllık ahbabı ile otursa sofraya şaşırır.

– Hanımefendiler ile arası iyi değildir.Annesi,eşi,sevgilisi,kardeşi… Bilimum hanımefendileri ihmal etmek zorundadır,anlamazlar onu.Dolayısıyla malum kadın çenesi eksik olmaz; katlanmak zorundadır.

– Herkesi önemser,herkesle barışıktır. Normalde söylediğini hiç umursamadığı bir insan,o dönemde bir şey söylerse önemli olur kendisi için.Küs olan biri ile barışmak için ideal dönemdir.

– Hassastır.Küçük şeylerle çok mutlu olup,çok küçük şeylerle kırılır.

– Her şeyi işleri ile ilişkilendirir, eş- dostun işi ile kendi işi arasında mutlaka bir bağ kurar.

– Sürekli sıkışık durumdadır, tuvalete gitmeyi çok ihmal eder.

– Sigara ve cep telefonunu aynı elde tutar.

– Gömleğinin kolları sıvalıdır.

– İşi ile ilgili konuşurken bedeni dilinden daha hareketlidir.Coşkusu bedenine hakim olur.

Kısacası genç girişimci insan normal değildir bir süre.Herkesten farklıdır, hiç kimse kadar rahat olamazken; herkesten daha mutludur… Yaşadığı dünya haricinde,kendisinin yönettiği bir dünyası vardır. Orada aydınlık ve karanlığı dengelemeye çalışır, düşer biraz üzülür, kalkar çok mutlu olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir