Girişimciler İle 68 Kuşağı Arasındaki İletişim Sorunu

Dün Twitter’i uçuran bug ile internetteki yerimizi tekrar hisettirmiş olduk. Facebook’da sürekli grafik yükseltmemiz, Friendfeed’i yoğun kullanan ülke olmamıza rağmen internet projelerimizin,girişimlerimizin göstergesi hala negatif durumda.Bir bug gibi ses getiren güçlü bir projemiz yok hala.

Aslında çok iyi projeler var, global başarı sağlayacak bir çok fikir var.Bunlardan bazıları zayıf desteklerle hayata geçiyor, bir çoğuda sadece bir word belgesi olarak kalıyor. Bu kadar yoğun internet kullanıcısına sahip ve global yatırımcıların dikkatini çekmişken, internet girişimlerinin az olması, ekonomimizde yeterince yer almaması düşündürücü,üzücü bir durum.

Bunun en büyük nedenlerinden biri nüfus ve para sahibi 68 kuşağının interneti kavrayamaması , benimseyememsidir. Benimseyip kullananları gözlemlediğimizde, çok fazlaca ilgilendiklerini görüyoruz.

Genelinin uzak durmasının sebebi, internet dünyası hakkında yeterli bilgiye erişmediklerindendir. 68 kuşağının güncel bilgi edinme kaynağı gazetelerde internet iş dünyası yeterince yansıtılmadığından, internet hakkında bilgiden mahrum kalıyorlar.Geleneksel medyada internet iş dünyası hakkında sadece haber olarak yer veriliyor. Sektöre yönelik bilgilendirici makaleler yayınlanmıyor. İnterneti , internet iş dünyasını konu alan yazılara yer verilirse, 68 kuşağını kazanç amaçlı internete yönlendireceğini düşünüyorum.Dolayısıyla girişimciler, projelerine destek bulmakta zorlanmayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir